İnsan gittikçe kendini geliştiren bir varlık olarak tanımlanır. Nedeni ise sahip olduğu düşünebilme yeteneğidir. Yeteneği doğrultusunda üretilme becerisi de edinmektedir. Geçmişten günümüze insanlığın seyri pek çok şeye tanıklık etmiştir. Bunlar arasında insanın konfor alanını genişleten şeyler çoğunlukta bulunmaktadır.

Günümüz teknolojisinin ilerlemesi neticesinde, insana dair yaşam biçimleri de değişmiştir. Buna eşlik eden şeylerden biri günlük yaşamda kullanılan eşyalardır. İhtiyaçların değişime uğraması, eşya üretiminde etken olmaktadır. Bu bağlamda amaca, ihtiyaca binaen ortamları konfor düzeyine yükselten cihazlara klima denir. Bu akıllı cihazların yerine getirdiği dört temel görev vardır. Bunlar soğutma, ısıtma, nem kontrolü ve havanın değişimi olmaktadır.

İlgili cihazların üretim nedenleri insanların yaşamaları gereken ortamlarla ilgilidir. Bilimsel araştırmalara göre insan, vücuduna uygun nem ve sıcaklık ortamında bulunmalıdır. Hayati önem taşıyan bu detayın en belirgin örneği bebekler için geçerli olmaktadır. Örneğin yeni doğan bir bebeğin bulunduğu ortam şöyle olmalıdır: Sıcaklık 18 ile 22 derece arasında, nem oranı ise % 50 şeklinde değişmelidir. Elbette mevsimlere göre değerlerde biraz değişiklik yapılmaktadır. Yetişkinler için de geçerli olan bu rakamlar, konfor alanına işaret etmektedirler.

Nem düzeyi az olan ortamlar pek çok rahatsızlığa yol açmaktadırlar. Bunlar boğaz kuruluğu, göz yanması şeklinde görülmektedir. Yüksek olan ortamlarda ise bunaltıcı sıcaklık hissi ve uyku isteğinin gelmesidir. İnsanları yer aldığı mekanlarda havanın temiz ve taze olması sağlık açısından önemlidir. Mekanın içerisinde tozdan, dumandan veya başka zararlı maddelerden dolayı kirlenen hava filtrelenmelidir. Bunu insanların fark edemeyeceği biçimde yerine getiren akıllı cihazlar üretilmektedir.

Modern toplum insanının bulunduğu mekanlar oldukça çeşitlilik içermektedir. Bu mekanlar özellikle kapalı ortamlardan meydana gelmektedirler. Konferans salonu, tiyatro, sinema, alışveriş merkezleri, eğlence merkezleri ilgili mekanların başında gelmektedir. Sözü edilen ortamların yaşanabilir özelliğe sahip olması için klima kullanımı mühimdir.

Ev ortamında ve küçük çaplı işletmelerde temiz hava problemi büyük oranda olmamaktadır. Lakin klimatize edilen mekanlar yaşamaya daha elverişli ortamlar olmaktadırlar. Örneğin iş yerlerinde klima kullanımı sayesinde iş gücü verimi arttırılmaktadır.

Klimanın temel görevlerinden yukarıda söz edilmektedir. Bu cihazlar ayrıca iklimlendirme görevini üstlenmektedirler. İklimlendirme yani klimatizeysen denilen işlem, kapalı mekanların havasını olması gereken koşullara taşımaktadır. Bu koşullar uygun sıcaklık, nem, hava sirkülasyonu, temizlik ve tazelik olmaktadır.

Klimalar yaşanılan ortamların fazla ısısını gidererek, serinlemesini sağlamaktadırlar. Aynı esnada havanın fazla nemi alınmakta ve hava filtrelenmektedir. Elbette klimaların sadece soğutma veya ısıtma işlevi gören çeşitleri de bulunmaktadır. Soğutma yapan klimaların nasıl çalıştığı açıklanmaktadır. Isıtma işlevi gören klimalar ise hava şartları doğrultusunda işlev kazanmaktadırlar. Bu cihazlarla ısıtmanın yararı daha az elektrik harcanmasıdır.

Alaylı Klima Sistemleri olarak bu doğrultudaki tüm hizmetleri sunmaktadır. 8 yıllık tecrübeye dayalı hizmet anlayışı yenilik ve müşteri memnuniyeti içermektedir. Bu hizmetler uygun çözümler ve ekonomik fiyatlarla desteklenmektedir.

Misyonumuz

Alaylı Klima Sistemleri müşterinin isteklerine olabildiğince uygun çözümler bulduğu söylenebilmektedir. Uzun yıllara dayalı tecrübesiyle müşterinin ihtiyacı doğrultusunda yol almaktadır. Sunulan hizmetler klima satışı, bakımı, montajı ve servisi şeklinde olmaktadır.

Firmamız Mitsubishi Electric Klima Sistemlerinin Ana bayisi ve servisidir.

Vizyonumuz

Geçmiş dönemler ile günümüz dünyasını birbirinden ayıran önemli bir nokta bulunmaktadır. Bu noktanın teknolojik gelişmeler ve ona bağlı değişimler olduğu söylenebilir.

Teknolojik gelişmelerle beraber hızla gelişen ve değişen dünyaya ayak uydurmak çaba istemektedir. Alaylı Klima Sistemleri olarak söz konusu gelişimin bilincini taşımaktayız. Bu doğrultuda gereken çabayı aktif, dinamik ve yenilikçi kadromuzla ortaya koymaya çalışmaktayız.

SSS

Sıkça Sorulan Sorular

Size en uygun klimayı belirlememize ve konfor alanınıza uygun şekilde yerinin tespit edilme işlemidir.

Sitemizde bulunan Telefon'dan, Mail adresinden veya Servis formunu doldurarak ücretsiz keşif isteyebilirsiniz.

Klimanızın iç ve dış ünitesinin zamanla tozlanması, kirlenmesi ve performans düşüklüğünü giderilmesini sağlar.

Kullanım ve çalışma durumunuza göre ortalama 6 ayda bir yaptırılmasını tavsiye ediyoruz.